Thursday, August 19, 2010

Dönülmez Akşamın Ufkundayım - Lay La La La La

Bazen öyle daralıyorum ki;
Benzin döküp yaksam kendimi diyorum.Düşününce götüm yemiyor.Bir kere benzin pahalı.Hadi para var diyelim.Benzinciye gittim elde bidonla.Karakoldan kağıt ister o ibne."Orman mı yakıcan lan" gibisinden bakar bana sinsi sinsi.Güzide güney beldeleremizde yangın çıksa ben yaktım zanneder insafsız pompacı.

En yakın mahalli karakola gidip "Abi kendimi yakıcam ama benzin almam için sizin müsadeniz gerekiyormuş" desem; "Sktr git bi top A4 kağıt al öyle gel" derler.

Arabayla kendimi uçurumdan aşağıya atayım desem; Konya Ovası gibi bir memlekette yaşıyorum.Arabayı yoldan çıkartsam en fazla 20 cm aşagıya düşerim.Araç takla bile atmaz.10 dakikaya tarla sahibi gelir "Mahsulün anasını siktin" diye beni döve döve öldürebilir. (Mantıklı)

Kendimi Asayım desem; Tavan kartonpiyer.Kilo 85.Kendimi astığım an üst komşu kafama iner.Karının akranları her sabah mandırada 5 litre süt veriyor.Ölmem ama sakat kalabilirim.

İntihar etmek çok zor.

"Bundandır böyle dibe vuruşumuz" demiş Sıla...

Hikayeden çıkarılacak sonuç;

"Bu ne dünya kardeşim siken sikene?, bu ne dünya kardeşim böyle...Bin tane amım olsa birini vermem bile.Bu ne dünya kardeşim böyle? Ne bir am ister şu şen gönlüm, ne bir göt ne de yarrak...Layla la la la...Ye, sik, eğlen çok kısa ömrün.Sik çünkü sikmek en kolay..."

Gözleriniz beni aramasın, çünkü ben Los Encılıs' da olacağım.Sahilde patenli kızlara dondurma ısmarlayıp, simidimle denize gireceğim.Öptüm.Bay.


3 comments:

  1. bloguna daha sık yazmalısın bence.tweetler süper zaten ama blogda da gözün arıyor böyle yazılar.

    ReplyDelete